Արցախից բռնի տեղահանված անձանց՝ Հայաստանում ինտեգրմանը նպաստելու գործում կարևորվում է կառավարության/տեղական ինքնակառավարման մարմինների և հանրության միջև համագործակցությունը և աջակցությունը, որը, ի թիվս այլնի, կարող է դրսևորվել վերջիններիս իրավունքների պաշտպանության մեխանիզմների ուժեղացմամբ: Այս առումով, մենք պատրաստակամ ենք ստանալ Արցախից բռնի տեղահանված անձանց իրավական խնդիրներին առնչվող Ձեր հայտերը և աջակցել Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը և տեղական ինքնակառավարման մարմիններին՝ դրանց լուծման հարցում։
Բացի այդ, հարթակը միտված է աջակցել Արցախից բռնի տեղահանված անձանց իրավական խնդիրների լուսաբանմանը, նրանց իրավունքների և պաշտպանության երաշխիքների վերաբերյալ իրավական իրազեկմանը, ինչպես նաև՝ ներկայացված հայտերի վերլուծությունների հիման իրավասու մարմինների կողմից փաստարկված բարեփոխումների իրականացմանը՝ ուղղված Արցախից բռնի տեղահանված անձանց արդարադատության հասանելիության ու պաշտպանության մակարդակի բարձրացմանը։
Արագ արձագանք
Իրավական խնդիրներին առնչվող առցանց ներկայացված Ձեր հայտի վերաբերյալ մեր փորձագետի կողմից կտրամադրվի պատասխան երեք աշխատանքային օրվա ընթացքում։